Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Wyjazdowo do Kwidzyna

✌️Drugą rundę rozgrywek rozpoczynamy w Kwidzynie.

▪️Tak, to już runda rewanżowa. Pierwsze spotkanie o ligowe punkty we własnej hali rozegraliśmy z USAREM Kwidzyn. Było to dokładnie 16.09.2023. Po dość nieskutecznym meczu z naszej strony wygraliśmy ten pojedynek 30:20. To było dobre spotkanie kwidzynian, ta porażka nie zapowiadała tego, że I rundę skończą na przedostatnim miejscu w tabeli.

▪️Szczypiorniści z Kwidzyna zdołali zdobyć w tym sezonie zaledwie 6 punktów. Pokonali ostatni w tabeli Szczypiorniak Olsztyn i jedenasty w tabeli Sambor Tczew.

Jest to o tyle zaskakujące, że kwidzyński zespół w każdym sezonie znajdował się wysoko w tabeli. Każdy ma jednak swoje gorsze chwile, a pierwsza runda wcale nie oznacza, że do końca sezonu nie zdołają się podnieść.

▪️Najwięcej uwagi przykuwa rozgrywający naszych rywali Dominik Sonnenfeld, który rzucił w tym sezonie już 91 bramek i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców.

⛔️Ostatni raz przegraliśmy z USAREM 4.12.2021 (27:26). Od tego momentu wygraliśmy 4 bezpośrednie spotkania.

▪️Jedziemy do Kwidzyna w bardzo dobrych nastrojach. Ostatnie tygodnie były dla nas udane.

✅Rozpoczęliśmy rok kalendarzowy od dwóch wygranych meczów towarzyskich z zespołami Ligi Centralnej.

✅Pierwszy mecz po przerwie świątecznej wygraliśmy wysoko z MKS Grudziądz.

💹Po przegranej z zespołem ORLEN Superligi – Wybrzeżem Gdańsk w Pucharze Polski wyciągnęliśmy wnioski i na mecz do Olsztyna pojechaliśmy odzyskać fotel lidera.

🏆Wygraliśmy w ostatniej kolejce z Warmią Energa Olsztyn 26:36, co pozwoliło zakończyć nam pierwszą rundę na miejscu lidera!

Wiemy, że mecz sam się nie wygra. Jedziemy dać z siebie wszystko i wywalczyć kolejny komplet punktów!🫡

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 w sobotę.

❤️🤍💙Gramy dla Was o awans❤️🤍💙