Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Kolejna wygrana Gwardii

✅Wygrana na początek drugiej rundy rozgrywek.

▪️Nie byliśmy świadkami zbyt emocjonującego pojedynku w Kwidzynie. Nasi szczypiorniści E.Link Gwardii Koszalin szybko potrafili wejść na właściwe obroty i od pierwszych minut narzucili swój styl gry.

▪️Między słupkami szalał Krystian Matusiak i dzięki kolejnym fenomenalnym interwencjom, wyciągnął piłkę z siatki tylko dwukrotnie w przeciągu 23 minut gry. Pierwszą połowę zakończył z kosmicznym wynikiem 56% udanych obron. Na dziesięć minut przerwy schodziliśmy przy wyniku 7:15.

▪️W drugiej odsłonie tylko powiększaliśmy przewagę nad USAREM. Mecz był rozgrywany w spokojnym tempie i ostatecznie wygraliśmy wysoko 20:31.

Wynik spotkania niemal identyczny jak w I rundzie. Wówczas wygraliśmy 30:20.

▪️Cieszy dobra gra w obronie. W sobotę więcej minut dostali zawodnicy, którzy zazwyczaj grają trochę mniej. Dobry mecz rozegrał nasz obrotowy Tomasz Kowalkowski. Skutecznością popisał się również Marcin Laskowski, który był najlepszym strzelcem drużyny.

E.Link Gwardia Koszalin : Marcin Laskowski 5, Bartosz Laska 4, Mykola Maliarevych 4, Bartłomiej Korczak 3, Ali Mehdizadeh 3, Wiktor Biskup 3, Tomasz Kowalkowski 3, Maciej Fabianowicz 2, Dominik Stalka 2, Lubomir Ivanytsia 1, Damian Woźniak 1.

🫶A już w sobotę kolejny mecz z naszym udziałem. Wracamy na naszą halę i zagramy z PGE KPR Gryfino. Początek spotkania o godzinie 17:00.