Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Po trzy punkty do Olsztyna !

🔜Ostatni mecz I rundy rozgrywek zagramy w Olsztynie.

▪️Będziemy mieli przyjemność rozegrać pierwszy oficjalny mecz w nowej hali Urania w Olsztynie. Mecz rozgrywany będzie na bocznej hali (Mała Urania), która pomieści około 500 kibiców. Ciekawostką jest, że wszystkie spotkania Warmia rozgrywała w do tej pory w Biskupcu, czyli mieście oddalonym o około 40km od Olsztyna. Piłka ręczna wraca do stolicy Warmii i Mazur w najlepszym momencie.

▪️Ten mecz zadecyduje która drużyna zakończy rundę na pierwszym miejscu. Obie drużyny mają taką samą ilość punktów, a aktualnie Warmia zajmuje pierwsze miejsce ze względu na lepszy bilans bramek.

▪️Aktualny sezon różni się bardzo od poprzedniego, gdzie w grze o awans brały udział tylko dwie drużyny – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna i koszalińska Gwardia. Te rozgrywki są bardziej wyrównane. W całej ligowej stawce nie ma drużyny niepokonanej.

▪️Warmia Energa Olsztyn to spadkowicz z Ligi Centralnej. W poprzednim sezonie zajęli ostatnie miejsce w tabeli notując 14 punktów w 26 spotkaniach. Po spadku doszło do sporych przetasowań jeżeli chodzi o kadrę zespołu.

▪️Do drużyny dołączyli zawodnicy z Kościerzyny (Sokół po wywalczonym awansie w zeszłym sezonie nie zgłosił się do żadnych rozgrywek ze względu na problemy finansowe).

Andrzej Kryński (król strzelców w sezonie 2022/2023), Dawid Przysiek, Dominik Jaworski(bramkarz), Jan Lewandowski.

▪️Dla kilku zawodników ten pojedynek będzie sentymentalną podróżą. W Warmii wystąpią :

Piotr Skiba (3 sezony w naszych barwach)

Piotr Dzido (poprzedni sezon w naszych barwach)

▪️Dla E.Link Gwardii Koszalin od tego sezonu występują Marcin Laskowski, który był związany z Warmią przez 3 sezony i Damian Didyk 2 sezony.

✊Przed nami ważne spotkanie. Tak samo ważne jak każde inne w tym sezonie. Jedziemy do Olsztyna w jednym celu, zdobyć komplet punktów i wrócić na pozycję lidera.

❤️🤍💙Gramy dla Was o awans❤️🤍💙