Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

W sobotę o Puchar Polski!

▪️Nie często mamy przyjemność gościć zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Ostatni taki mecz rozegraliśmy dokładnie 13.01.2019r. Wówczas naszym rywalem była grająca w Superlidze Pogoń Szczecin. Przegraliśmy po emocjonującym meczu 20:26.

▪️Od tego dnia minęło już ponad 5 lat. Ten mecz z występujących aktualnie zawodników pamięta tylko Henryk Rycharski i Mykola Maliarevych.

▪️Do Koszalina przyjeżdża Energa Wybrzeże Gdańsk, czyli przedostatnia drużyna w ORLEN Superlidze. Po 17 rozegranych kolejkach mają na koncie zaledwie 7 punktów i wyprzedzają tylko Zepter Legionowo.

▪️To dosyć zaskakujące, w jakim miejscu znajduje się gdańska ekipa, po tym, jak wysoko udało im się zajść w poprzednich rozgrywkach. Pod koniec października doszło do zmiany na pozycji trenera. Duet Mariusz Jurkiewicz – Jakub Bonisławski zastąpił były selekcjoner reprezentacji Polski Patryk Rombel.

🏆Na koszalińskim parkiecie będziemy mogli zobaczyć kilku ciekawych zawodników :

👉Mateusz Jachlewski – najlepiej rzucający Wybrzeża w tym sezonie (70 bramek). Uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008) i Rio de Janeiro (2016)[10]. W 2007 podczas mistrzostw świata w Niemczech, w których rozegrał 10 meczów i rzucił 22 bramki[11], zdobył srebrny medal. Brał również udział w mistrzostwach świata we Francji (2017), podczas których pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski (w zastępstwie kontuzjowanych Michała Jureckiego i Mariusza Jurkiewicza)[12]. Wystąpił też w mistrzostwach Europy w Norwegii (2008; 7. miejsce) i mistrzostwach Europy w Austrii (2010; 4. miejsce).

Lista sukcesów tego zawodnika jest o wiele dłuższa, żywa legenda polskiego szczypiorniaka.

👉Jakub Będzikowski (21 lat) – 63 bramki i 58 asyst

👉Patryk Pieczonka (23 lata) – 52 bramki i 51 asyst

👉Jakub Powarzyński (21 lat) – 47 bramek i 38 asysty – aktualny reprezentant Polski

👉Maciej Papina (22 lata) – 35 bramek i 114 asyst – jeden z najlepiej asystujących zawodników ORLEN Superligi.

▪️Bardzo młodzi i zdolni szczypiorniści w połączeniu z doświadczeniem tworzą silny kolektyw.

▪️Sporo dodatkowej motywacji będzie miał w sobotę nasz kapitan – Damian Woźniak. To właśnie z tej drużyny przeszedł do nas nasz obrotowy. Za kilka dni będzie mógł wystąpić przeciwko swojej byłej drużynie.

▪️Nie tylko Damian, ale i cała drużyna będzie pozytywnie nastawiona przed tą rywalizacją. W lidze radzimy sobie bardzo dobrze, potrafiliśmy pokonywać już w tym sezonie drużyny Ligi Centralnej. We własnej hali jesteśmy niepokonani i mocno wierzymy, że tak pozostanie.

▪️Zdajemy sobie sprawę jak mocna drużyna przyjeżdża do Koszalina. Tym bardziej chcemy dać naszym kibicom jak najwięcej przyjemności! 🫡

Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00.

❤️🤍💙Gramy dla Was o awans❤️🤍💙