Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Gwardia niepokonana we własnej hali

▪️Wygrywamy w ligowym starciu z MKS BODEGA Grudziądz!

✅Było to już 11 zwycięstwo w sezonie. Dzięki tej wygranej podtrzymujemy serię bez porażki we własnej hali. 🏰

▪️Spotkanie rozpoczęło się dość nerwowo. Początkowe minuty można porównać do naszego poprzedniej rywalizacji z tą drużyną, które odbyło się w grudniu.

▪️W mecz bardzo dobrze wszedł Krystian Matusiak, który dobrze współpracował z obroną i dzięki jego dobrym interwencjom mogliśmy uruchomić szybki atak. W pierwszej części gry w ataku skuteczny był Maciej Fabianowicz. W pierwszej połowie rzucił siedem bramek.

W trzynastej minucie Gwardziści wyszli na prowadzenie (6:5) i jak się później okazało, nie oddali go do samego końca. Stopniowo podwyższaliśmy przewagę, by na zakończenie pierwszej części gry zaliczyć serię 5:0. Wynik po 30 minutach 16:9

▪️W drugiej połowie w bramce oglądaliśmy świetnie broniącego Damiana Zwierza, a w ataku tak jak przez cały sezon – zespołowe akcje przynosiły nam kolejne trafienia. Gra toczyła się bramka za bramkę, a wysokie prowadzenie nieco spowolniło tempo spotkania. W około 40 minucie meczu pierwszy raz na parkiecie w tym sezonie mogliśmy zobaczyć Mykole Maliarevycha. Kolejnym pozytywnym akcentem było wejście na parkiet Henryka Rycharskiego, który przez kilka miesięcy leczył kontuzję.

🫡Cieszy dobra forma naszych szczypiornistów przed ważnymi meczami z Wybrzeżem i Warmią. Teraz koncentrujemy się na najbliższym spotkaniu. A gramy już w sobotę!

Szykujecie gardła ? 🫢

E.Link Gwardia Koszalin : Fabianowicz 8, Ivanytsia 6, Niewiadomski 3, Biskup 3, Didyk 2, Laska 2, Mehdizadeh 2, Woźniak 1, Maliarevych 1, Korczak 1, Laskowski 1.