Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Awans w Pucharze Polski

🏆Wygrywamy w Pucharze Polski z MKS BODEGA Grudziądz🏆

💁Był to mecz kończący nasze zmagania w 2023r. Jaki był to dla nas rok ? Bardzo udany, ale na podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Skupmy się na tym, co działo się w środowe popołudnie w naszej Twierdzy! 🏰

👉Podczas spotkania można było poczuć klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Postarał się o to nasz główny sponsor – firma E.Link ufundowała 35 kilogramowy tort dla naszych kibiców!🎂🍰

🎉Ponadto rozdaliśmy upominki🎁 dla młodych zawodników i miejmy nadzieję przyszłych szczypiornistów pierwszego zespołu E.Link Gwardii Koszalin!

👉Nie możemy zapomnieć o świątecznych paczkach od naszego Klubu Kibica – bardzo dziękujemy, jesteście najlepsi ! 🥁🥰

▪️Pierwsze minuty spotkania były bardzo nerwowe, zarówno my jak i goście mieliśmy problem ze zdobywaniem bramek. Patrząc na końcowy rezultat, aż ciężko sobie wyobrazić, że po 12 minutach gry był wynik 2:2 !

▪️Z każdą minutą wyglądaliśmy coraz lepiej w ataku, a nasza obrona nie straciła na jakości. W pierwszej połowie mogliśmy liczyć na naszych skrzydłowych – Macieja Fabianowicza i Bartłomieja Korczaka, którzy zdobyli łącznie aż dziesięć z piętnastu bramek całego zespołu. W bramce rewelacyjnie spisywał się Damian Zwierz, nasz bramkarz skapitulował jedynie 8 razy w pierwszej części spotkania.

▪️Gdy nasz zespół wypracował sobie kilka bramek przewagi, to kontrolowaliśmy przebieg spotkania do samego końca, nie pozostawiając złudzeń, kto tego dnia jest lepszą drużyną.

▪️Każdy zawodnik, który pojawił się na parkiecie wpisał się na listę strzelców. A takich zawodników w protokole meczowym było aż 13! Bez zdobyczy bramkowej pozostali jedynie Damian Zwierz i Krystian Matusiak – czyli nasi fantastyczni goalkeeperzy. Krystian bronił w drugiej odsłonie spotkania i popisał się fantastyczną skutecznością obron.

▪️Ta wygrana daje nam szansę na grę z drużynami Ligi Centralnej i ORLEN Superligi.

Kolejna runda odbędzie się 31.01 (środa). Mecze rozgrywane będą u drużyny niżej notowanej, a więc jesteśmy pewni, że zagramy mecz pucharowy we własnej hali, bowiem podczas losowania nie będziemy drużyną rozstawioną.

▪️Tak daleko w tych rozgrywkach nie udało nam się jeszcze zagrać. A przy pomocy naszej wspaniałej publiczności jesteśmy w stanie walczyć z każdym. Prawda ?😏

Przygodo trwaj ! 💙🤍❤️

E.Link Gwardia Koszalin : Fabianowicz 8, Korczak 5, Biskup 3, Ivanytsia 3, Didyk 3, Laska 2, Stalka 2, Mehdizadeh 2, Duchnik 2, Kowalkowski 1, Niewiadomski 1, Woźniak 1, Laskowski 1.

Teraz przed nami zasłużony chwilowy odpoczynek. Czeka nas w przerwie zimowej kilka ciekawych meczów kontrolnych – między innymi z zespołami Ligi Centralnej i ORLEN Superligi. O wszystkim będziemy informowali na naszych social mediach. Bądźcie czujni!

🥳Dziękujemy Wam za to, że byliście z nami przez cały, długi rok 2023.

Mamy najlepszą frekwencję wśród wszystkich I ligowych drużyn. Jeżeli chodzi o atmosferę, to nie mamy wątpliwości – mamy najlepszych kibiców w Polsce!