Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Podsumowanie roku 2023

🥳Zanim zaczniemy świętowanie nadejścia nowego roku, jednocześnie żegnając ten aktualny – chcemy zaprosić Państwa na podsumowanie tego, co działo się przez te miesiące w naszej drużynie.

▪️A był to szalony rok, w którym do ostatnich kolejek biliśmy się o mistrzostwo ligi. Rok w którym było wiele pożegnań, ale i powitań i debiutów.

✌️W całym roku kalendarzowym przegraliśmy jedynie dwa spotkania :

1.04.2023 vs Sokół Porcelana Kościerzyna 27:33 ⛔️

22.10.2023 vs Aqua-Instal Jeziorak Iława 22:21 ⛔️

▪️W tym czasie wygraliśmy aż 19 meczów. W tym dwa pucharowe ✅!

Jak wszyscy wiemy, nie udało się zakończyć poprzedniego sezonu, mimo ogromnej ilości punktów na pierwszym miejscu. Zaważyły o tym mecze bezpośrednie z Kościerzyną.

👉Po zakończeniu sezonu doszło w naszym zespole do sporych zmian kadrowych. Nasze szeregi opuścili :

Paweł Dzierżawski, Jakub Radosz, Kolya Maliarevych, Michał Derdzikowski, Piotr Dzido, Maksim Kruchkou, Michał Łapucha, Dawid Szcześniak (wypożyczenie do MMTS Kwidzyn).

✅Pierwszy raz w trykocie E.Link Gwardii Koszalin mieli okazję zagrać :

Damian Didyk ← KPR Legionowo

Damian Woźniak ← TORUS Wybrzeże Gdańsk

Ali Mehdizadeh ← Unia Tarnów

Marcin Laskowski ← Warmia Energa Olsztyn

Maciej Fabianowicz ← Gwardia Opole

Artur Ekstowicz ← MMTS Kwidzyn (aktualnie wypożyczony do Grudziądza)

Huber Duchnik ← 17 letni wychowanek AZS Politechnika

Lubomir Ivanytsia ← Górnik Zabrze

Michał Niewiadomski ← Olimp Grodków

▪️Było to historyczne okienko transferowe pod względem ilości nowych zawodników.

👉Od początku rozgrywek 2023/2024 nasza drużyna występuję pod nową nazwą. Nowym sponsorem tytularnym naszego klubu została firma E.Link, która wspierała nasz zespół już w poprzednich rozgrywkach, a teraz została najważniejszym sponsorem koszalińskich szczypiornistów.

▪️Jak do tej pory pod nazwą E.Link Gwardia Koszalin idzie nam naprawdę dobrze. Bowiem aktualnie zajmujemy drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co Warmia Energa Olsztyn. Jest między nami różnica zaledwie 3 trafień. Stało się to za sprawą porażki w Iławie. Olsztynianie również stracili punkty właśnie w konfrontacji z Jeziorakiem. Bezpośredni mecz pomiędzy nami jest zaplanowany na początek lutego, będzie to ostatni mecz I rundy.

▪️Dodatkowo awansowaliśmy w Pucharze Polski, pokonując wyżej notowaną Sandrę SPA Pogoń Szczecin i naszych ligowych rywali MKS BODEGA Grudziądz. Dzięki temu w styczniu zmierzymy się z drużyną ORLEN Superligi – TORUS Wybrzeże Gdańsk.

👉Ten sezon jest rekordowy nie tylko pod względem nowych twarzy, ale także ze względu na frekwencję w koszalińskiej hali. Jesteśmy niekwestionowanym liderem wśród wszystkich I ligowych zespołów, a nawet na szczeblu Ligi Centralnej bylibyśmy w czołówce zestawienia. W tych rozgrywkach średnio na trybunach zasiadało 581 kibiców. Bardzo Wam za to dziękujemy! Czując Wasze wsparcie, łatwiej robić kolejne kroki do przodu.

🧐Zobaczmy jak prezentują się zdobycze bramkowe poszczególnych zawodników E.Link Gwardii Koszalin :

Bartłomiej Korczak – 54 – średnio 5.4 na mecz

Maciej Fabianowicz – 47 – 5.2

Marcin Laskowski – 30 – 3.0

Damian Didyk – 29 – 2.9

Bartosz Laska – 27 – 3.0

Damian Woźniak – 27 – 2.7

Wiktor Biskup – 23 – 2.3

Lubomi Ivanytsia – 23 – 3.3

Michał Niewiadomski – 22 – 2.4

Ali Mehdizadeh – 18 – 4.5

Tomasz Kowalkowski 11 – 1.0

Dominik Stalka – 8 – 1.0

Hubert Duchnik – 3 – 0.6

💹Z każdym rokiem widać w naszym klubie progres. Życzymy sobie kolejnego w nadchodzącym roku. Życzymy naszym kibicom, abyśmy mogli wspólnie cieszyć się z kolejnych wygranych i sukcesów.

👉Styczeń zapowiada się bardzo pracowicie. Już w przyszłym tygodniu wracamy do trenowania w hali, a chwilę później rozegramy mecze kontrolne. O wszystkim będziemy informowali na bieżąco 🙂.

🥳Szczęśliwego Nowego Roku życzy cała rodzina 💙🤍❤️E.Link Gwardii Koszalin!🥳