Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Zagramy o Puchar Polski z MKS BODEGA Grudziądz

🏆Mecz pucharowy z MKS BODEGA Grudziądz🏆

💁Mecze pucharowe zazwyczaj rozgrywane są w środku tygodnia – nie inaczej będzie również i tym razem. Kolejną rundę rozegramy w środę z rywalem z naszej ligi. Będzie to pierwsze nasze starcie w tym sezonie, bowiem nasz mecz ligowy zaplanowany jest dopiero na 20.01.2024r.

👉MKS BODEGA Grudziądz to drużyna, która przeszła sporą zmianę przed tym sezonem. Wzmocnieni zawodnikami, którzy są bardzo dobrze znani koszalińskiej publiczności z występów w naszych barwach – Michał Derdzikowski i Paweł Dzierżawski. Dodatkowo od miesiąca, na wypożyczeniu szkoleniowym przebywa nasz skrzydłowy Artur Ekstowicz.

👉Początek sezonu ekipa z Grudziądza ma naprawdę solidny. Po walce do samego końca przegrali w meczu wyjazdowym tylko dwiema bramkami z Warmią Energa Olsztyn. Pokonali we własnej hali Aqua-Instal Jeziorak Iława, a także ustanowili rekord rzuconych bramek w jednym spotkaniu przeciwko Szczypiorniakowi Olsztyn – 50!
Mimo tych dobrych momentów na ligowych parkietach, były również te gorsze – przegrana z SMS Kwidzyn, porażka przed własną publicznością z Morągiem, a nawet utrata punktów w pojedynku z Bydgoszczą.
Potencjał w tej ekipie jest bardzo duży, a aktualne miejsce i ilość punktów w tabeli wydaje się być nieproporcjonalna. Po 11 rozegranych kolejkach mają na koncie 18 punktów i zajmują 5 miejsce. MKS BODEGA Grudziądz to bardzo wymagający rywal.

👉Mimo że to mecz w ramach Pucharu Polski – jest to dla nas mecz ważny. W poprzedniej rundzie pokonaliśmy rywala z wyższej ligi – Sandrę SPA Pogoń Szczecin i mamy zamiar kontynuować naszą przygodę w tych rozgrywkach. Motywacja jest o tyle duża, że w kolejnych rundach czekają rozstawione już zespoły z Ligi Centralnej i Orlen Superligi. A jak pokazała poprzednia runda, w takich meczach nie jesteśmy bez szans !

🥹Będzie to nasze ostatnie spotkanie przed przerwą świąteczno-noworoczną. Kolejne emocje czekają nas dopiero 20.01.2024r. – co ciekawe, naszym przeciwnikiem będzie ponownie drużyna z Grudziądza.

Bądź razem z nami i pomóż nam awansować do kolejnej rundy 💪🏆

💙🤍❤️Gramy dla Was o awans 💙🤍❤️