Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Kolejna wygrana E.Link Gwardii Koszalin !

🫡Trzecia wygrana E.Link Gwardii Koszalin !

▪️Rewelacyjnie rozpoczęliśmy sezon 2023/2024 ! To już trzecia wygrana w trzecim kolejnym spotkaniu. Kolejny zdobyty komplet punktów sprawia, że pozostaniemy na szczycie ligowej tabeli.

▪️Mecz rozpoczął się od mocnego wejścia gwardzistów. Świetnie w bramce spisywał się występujący od pierwszych minut Krystian Matusiak, a koledzy w ataku mimo kilku błędów własnych, bardzo dobrze wykorzystali postawę naszego bramkarza. Po 17 minutach był wynik 9:3. Choć dorobek rzuconych bramek nie powala, to musimy przyznać, że gra w obronie w tym sezonie robi wrażenie. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:9.

▪️Druga część spotkania rozpoczęła się od dwóch fantastycznych rzutów Dominika Stalki, trzech trafień Bartłomieja Korczaka i indywidualnej akcji Bartosza Laski. W efekcie po kilku minutach był już wynik 21:10 ! To dodało nam pewności siebie, ale także i rozluźnienia. Nie zmieniło to zbytnio obrazu gry. Bydgoscy zawodnicy nie mieli sposobu na rozmontowanie naszej szczelnej obrony, którą świetnie dyrygowali w środku Marcin Laskowski i Damian Woźniak. Bardzo dobrze wyglądała współpraca między naszymi skrzydłowymi. Maciej Fabianowicz miał najwięcej asyst w tym spotkaniu, a najczęściej piłka trafiała właśnie do zawodnika, który rzucił aż 11 bramek – Bartłomieja Korczaka. Kolejne dobre zawody rozegrali rozgrywający – Damian Didyk i Wiktor Biskup. Dwie bomby z drugiej linii dorzucił także Michał Niewiadomski.

▪️Bramkarze rozpieszczają nas dobrą dyspozycją już od poprzedniego sezonu. W tym roku kontynuują świetną postawę i dzięki ich grze udało się zatrzymać rywali na 17 bramkach w 60 minut.

🥰Dziękujemy Klubowi Kibica i wszystkim zgromadzonym za doping i liczne przybycie do naszej hali !

▪️Bramki dla E.Link Gwardii Koszalin : Korczak 11, Didyk 6, Laska 4, Fabianowicz 3, Biskup 3, Stalka 2, Niewiadomski 2, Woźniak 1, Ekstowicz 1.

👉Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę, a naszym rywalem będzie KS Szczypiorniak Olsztyn.