Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Ważna wygrana w Morągu.

Do był dobry weekend dla koszalińskiej E.Link Gwardii. 😎

✅Wygrywamy z ekipą UKS Jedynki KODO Morąg 24:31.

▪️Weszliśmy w to spotkanie jak na liderów tabeli przystało. Urozmaicony atak przynosił nam bramki ze skrzydeł, rozegrań a także obrotu. Z każdą kolejną minutą zyskiwaliśmy coraz większą przewagę. A każdy kolejny zawodnik, który pojawiał się na boisku z ławki rezerwowych dawał jakość i spokój w rozegraniu.

▪️Po pierwszej połowie prowadziliśmy 10:15. Najwięcej w tej części gry rzucili dla naszego zespołu Maciej Fabianowicz i Marcin Laskowski- po 3 trafienia. Dostępu do naszej bramki rewelacyjnie strzegł Krystian Matusiak. 🥅

Wykorzystaliśmy dobrą postawę naszego bramkarza i powiększyliśmy nasze prowadzenie do 6 bramek.

▪️Na dwadzieścia minut do końcowej syreny, prowadziliśmy 15:21. Mimo korzystnego wyniku, to spotkanie nie należało do najłatwiejszych. Bardzo dobrze po stronie gospodarzy funkcjonowała gra z obrotowymi, spore problemy mieliśmy również by powstrzymać najlepiej rzucającego drużyny przeciwnej – Wojciecha Golksa. Rywale z Morąga przy akompaniamencie bardzo głośnej i żywo reagującej publiczności, zbliżyli się do nas na dystans 3️⃣ bramek.

▪️Tylko na tyle pozwoliliśmy tego dnia rywalom. W trudnym momencie ciężar zdobywania bramek na swoje barki wziął nowy rozgrywający Gwardii – Ali Mehdizadeh. Ali bardzo dobrze wkomponował się w zespół i nie potrzebował dużo czasu na aklimatyzację w Koszalinie. Dzięki jego trafieniom znów odskoczyliśmy od gospodarzy i mogliśmy spokojnie kontrolować przebieg meczu do końca.

▪️Bardzo cieszy wysoka forma Bartosza Laski, który jeszcze nie tak dawno zmagał się przecież z kontuzją łokcia. 👏

▪️Byliśmy drużyną lepsza, graliśmy pewnie i dojrzale.

1️⃣1️⃣ naszych zawodników wpisało się tego dnia do protokołu meczowego.

Z każdym kolejnym spotkaniem nasza drużyna wygląda coraz lepiej, a dzięki temu umacniamy się na pozycji lidera.

⚠️Swoje pierwsze punkty w lidze stracili zawodnicy Warmii Energa Olsztyn. Również przegrali z Jeziorakiem w Iławie.

E.Link Gwardia Koszalin : Mehdizadeh 6, Laska 4, Laskowski 4, Fabianowicz 4, Woźniak 3, Ekstowicz 2, Ivanytsia 2, Didyk 2, Biskup 2, Korczak 1, Kowalkowski 1.

Kolejny ligowy mecz rozegramy już w najbliższą sobotę. We własnej hali podejmiemy aktualnie trzeci zespół w lidze – Tytanów Wejherowo. Szczegóły niebawem 🙂