Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Wygrywamy po nerwowej końcówce

✅Wygrywamy z SMS ZPRP I Kwidzyn✅

👉Mimo że zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak młodzi zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego potrafią grać w piłkę ręczną, to zdecydowanie pozytywnie zaskoczyli swoją dobrą dyspozycją w sobotę.

👉Nasi szczypiorniści podeszli do tego meczu bardzo skoncentrowani i starali się od samego początku narzucić swój styl gry. W pierwszych fragmentach spotkania w ataku szaleli Maciej Fabianowicz i Marcin Laskowski, którzy rzucili aż siedem z ośmiu bramek zespołu. Pierwsze przełamanie rywala nastąpiło około 16 minuty. Potrafiliśmy odskoczyć na trzy bramki przewagi. W tym fragmencie kilka piłek odbił Damian Zwierz, a skuteczni byli Bartłomiej Korczak, Ali Mehdizadeh i Bartosz Laska. Nasza obrona nie mogła znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych tego dnia Piotra Lewczyka i Kacpra Łapińskiego. To głównie dzięki tej dwójce, oraz skutecznej grze bramkarzy, goście utrzymywali się w tym meczu.

✅Wynik do przerwy 17:14.

👉Drugą część spotkania rozpoczęliśmy lepiej od naszych rywali i wypracowaliśmy 5 bramek przewagi (25:20). Nie mogliśmy jednak odskoczyć na bezpieczniejszą odległość, co zemściło się w końcówce spotkania. W bramce dobrze radził sobie Krystian Matusiak, ale kilka błędów własnych przywróciło nadzieję gościom z Kwidzyna. W 53 minucie po bramce Dawida Frankowskiego na tablicy świetlnej był wynik 29:28 dla nas. Tylko na tyle pozwolili swoim młodszym kolegom Gwardziści i rzucili cztery bramki z rzędu. Aż 3 z nich były autorstwa Wiktora Biskupa, to do niego należała końcówka spotkania, za co został wyróżniony nagrodą MVP.👏

🫣Sporo emocji kosztowało kibiców to spotkanie, bardzo się cieszymy, że tak licznie przyszliście zobaczyć nasz ligowy mecz!

❤️🤍💙Dziękujemy za doping, bez Was byłoby o wiele trudniej❤️🤍💙

👉Zagraliśmy tego dnia bardzo zespołowo co widać po zdobyczach bramkowych :

Marcin Laskowski 5, Maciej Fabianowicz 5, Bartłomiej Korczak 5, Bartosz Laska 5, Ali Mehdizadeh 4, Damian Woźniak 2, Michał Niewiadomski 1, Damian Didyk 1, Tomasz Kowalkowski 1.

😏Teraz przed nami spotkanie wyjazdowe. Zagramy z najlepszym beniaminkiem tego sezonu – Jedynka KODO Morąg. Oczywiście więcej szczegółów niebawem 👋