Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Mecz o Puchar Polski

▪️Sandra SPA Pogoń Szczecin to zespół występujący w Lidze Centralnej. To już wiemy. Ale jak prezentują się zawodnicy szczecińskiej drużyny i z jakimi szczypiornistami przyjdzie nam się mierzyć w sobotnim spotkaniu ?

▪️Ekipa Pogoni to spadkowicz z Superligi. Jeszcze w poprzednich rozgrywkach występowali na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Po bardzo emocjonującym sezonie i walce niemal do ostatnich kolejek, zajęli ostatecznie ostatnie miejsce w Superlidze. To oznaczało spadek o jeden szczebel niżej. Mimo że wielu podstawowych zawodników odeszło ze Szczecina, to udało się zatrzymać wartościowych graczy.

👉Patryk Krok (prawe skrzydło) – 68 bramek w poprzednim sezonie na poziomie Superligi. Obecnie ma na swoim koncie 43 trafienia po 7 kolejkach Ligi Centralnej.

👉Filip Wrzesiński (lewe rozegranie) – 59 bramek w poprzednim sezonie na poziomie Superligi. Obecnie ma na swoim koncie 38 trafień po 7 kolejkach Ligi Centralnej.

👉Jakub Polok (prawe rozegranie) – 65 bramek w poprzednim sezonie na poziomie Superligi. Obecnie ma na swoim koncie 32 trafienia po 7 kolejkach Ligi Centralnej.

👉Adam Biały (środek rozegrania) – 5 bramek w poprzednim sezonie na poziomie Superligi. Obecnie ma na swoim koncie 27 trafień po 7 kolejkach Ligi Centralnej.

👉Grzegorz Nowak (lewe skrzydło) – 11 bramek w poprzednim sezonie na poziomie Superligi. Obecnie ma na swoim koncie 23 trafienia po 7 kolejkach Ligi Centralnej.

👉Eliasz Kapela (obrotowy) – 42 bramki w poprzednim sezonie na poziomie Superligi. Obecnie ma na swoim koncie 6 trafień po 7 kolejkach Ligi Centralnej.

👉Maksym Viunyk (bramkarz) – Wyróżniający się na swojej pozycji w Superlidze, obecnie jeden z najlepszych goalkeeperów w Lidze Centralnej. Nominowany do nagrody zawodnika miesiąca (wrzesień) według portalu Handballowiec.

▪️Dodatkowo drużyna Pogoni wzmocniła się wyróżniającymi się zawodnikami z I ligi :

👉Adam Stępień (AZS Uniwesytetu Zielonogórskiego)

👉Kamil Lilien (ASPR Zawadzkie)

▪️Podopieczni byłego zawodnika, a obecnie trenera Wojciecha Jedziniaka to młody zespół. Mimo młodego wieku mają już jednak spore doświadczenie na ”handballowych” parkietach.

My w poprzedni weekend odpoczywaliśmy od ligowego grania, nasi rywale są w rytmie meczowym i są świeżo po wygranej z Nielbą Wągrowiec. Za tydzień czeka ich pojedynek na samym szczycie Ligi Centralnej przeciwko WKS Śląsk Wrocław.

▪️Jesteśmy przekonani o tym, że Pogoń przyjedzie do nas bojowo nastawiona na zwycięstwo.

Tym bardziej będziemy potrzebowali Waszego wsparcia!

Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony przed najlepszymi kibicami w całej lidze.

✅W sobotę do naszej dyspozycji będzie nowy zawodnik – Ali Mehdizadeh. Liczymy na pozytywny debiut w naszych barwach 🔥

🫡Szykujcie gardła i bądźcie jutro naszym ósmym zawodnikiem ❤️🤍💙