Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Pierwsza porażka w sezonie

Bez punktów w Iławie.

▪️Wracamy z tego piekielnie trudnego terenu bez zdobyczy punktowej. Po bardzo wyrównanym spotkaniu, przegrywamy jedną bramką 22:21.

▪️Mecz dwóch niepokonanych do tej pory drużyn w lidze przyniósł nam ogromne emocje. Spodziewaliśmy się walki do ostatnich sekund, o każdy centymetr parkietu przez pełne 60 minut. Tak właśnie było. Jedynie 43 zdobyte bramki przez obie drużyny, mówią same za siebie.

▪️Gorącą atmosferę tego spotkania czuć było już od samego początku. Dużo błędów własnych po obu stronach parkietu, a dodatkowo skuteczna gra bramkarzy – w efekcie kibice zgromadzeni w iławskiej hali, mogli obejrzeć tylko 20 bramek w pierwszej połowie (10:10).

▪️Fantastycznie dysponowany między słupkami był nasz goalkeeper – Damian Zwierz. Jak się okazało, jego wysoka skuteczność obron nie wystarczyła by odnieść tego dnia zwycięstwo.

▪️W drugiej części gry, podobnie jak w pierwszej odsłonie; żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie kilku bramek przewagi. W dalszym ciągu widzieliśmy sporo niewymuszonych błędów po obu stronach.

▪️W 38 minucie wyszliśmy na prowadzenie 12:14. Jak się okazało był to nasz najwyższy i ostatni dodatni bilans bramek w tym meczu.

Goście zaczęli lepiej bronić, a w ataku obudził się duet Karol Cichocki – Kacper Cichocki.

▪️Zespół Jezioraka zdołał wyjść na prowadzenie 18:16 i tego prowadzenia nie oddał już do ostatniej syreny.

▪️W tym meczu mogło wydarzyć się wszystko. Na nasze nieszczęście to my wracamy jako pokonani w tej rywalizacji.

Zabrakło chłodnej głowy i skuteczności w ataku.

💪Nie załamujemy się, rozgrywki ligowe kończą się dopiero w maju! Wyciągamy wnioski z tej porażki i walczymy dalej. Po tych 60 minutach w Iławie będziemy jeszcze mocniejsi.

E.Link Gwardia Koszalin : Maciej Fabianowicz 5, Lubomir Ivanitsia 5, Damian Didyk 3, Bartłomiej Korczak 3, Wiktor Biskup 2, Damian Woźniak 2, Bartosz Laska 1.

✅Gramy dla Was o awans ❗️