Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Trudny wyjazd do Iławy

🫡Misja Iława🫡

👉Przed nami mecz w ramach 6. kolejki I ligi grupy A, naszym rywalem będzie Aqua – Instal Jeziorak Iława. Drużyna z Iławy podobnie tak jak my jest niepokonana w lidze. Rozegrali do tej pory trzy mecze i mają trzy zwycięstwa.

Jeziorak vs SMS 42:35 ✅

Jedynka Morąg vs Jeziorak 22:26 ✅

Sparta Oborniki vs Jeziorak 32:34 ✅

👉Dodatkowo nasi rywale rozegrali mecz Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim i polegli w nim z Jedynką KODO Morąg, a więc z drużyną, z którą kilka dni wcześniej zdołali wygrać ligowe spotkanie.

👉Aqua – Instal Jeziorak Iława to zespół, który był beniaminkiem w poprzednim sezonie, na szczeblu I ligi. Już w rozgrywkach 2022/2023 byli mocną ekipą, która liczyła się w walce o 1 miejsce w tabeli. Jako jedyna drużyna w lidze potrafiła urwać punkty we własnej hali triumfatorom ligi z Kościerzyny.

👉Przed sezonem głośno o drużynie z Iławy było za sprawą transferu Tomasza Klingera.

Tomasz Klinger gdy tylko zakończył szkolenie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, rozpoczął grę na najwyższym poziomie sportowym w Polsce – Superlidze (2010/2011). Grał tam nieprzerwanie aż do tego sezonu.

W tej kampanii nie rozegrał jednak jeszcze żadnego spotkania, a powodem tego jest kontuzja pleców. Jak powiedział Łukasz Kamiński – pełniący funkcję Prezesa klubu : ”Pracujemy z Tomkiem nad jego powrotem na parkiet. Mam nadzieje, że stanie się to już w najbliższym meczu.”

▪️Inną postacią, która ma doświadczenie na parkietach Superligi jest grający trener – Kamil Krieger.

▪️Z pewnością trzeba będzie uważać na Karola Cichockiego. Ten zawodnik wyróżniał się w poprzednim sezonie, a w tym kontynuuje rzucanie na najwyższym poziomie, zdobywając średnio ponad 10 bramek na mecz.

👉Historia naszych pojedynków nie jest zbyt długa. Rozegraliśmy przeciw sobie jedynie dwa pojedynki. Oba były rozstrzygnięte na naszą korzyść

29.10.2022 Gwardia vs Jeziorak 35:30 ✅

25.03.2023 Jeziorak vs Gwardia 29:32 ✅

👉Czeka nas w niedziele długa podróż. Nasze miasta dzieli w tym momencie nie tylko 6 punktów w tabeli, ale również 330km. Wierzymy mocno w to, że wrócimy z tego piekielnie trudnego terenu z tarczą.

🎙Kilka słów od naszego kapitana Damiana Woźniaka :

W meczu z Iławą przede wszystkim musimy się skupić na bardzo mocnej grze w obronie, która powinna nam pomóc w zdobywaniu bramek po kontratakach. Jeżeli chodzi o grę to każdy wie jakie są jego zadania i założenia. Zgranie między nami jest coraz większe, co było widać w ostatnim meczu. Nie zmienia to faktu, że cały czas musimy ciężko pracować i poprawiać swoje umiejętności. Mogę obiecać, że damy z siebie wszystko i pozostawimy serducho na parkiecie. Niech nasza passa zwycięstw trwa jak najdłuzej.