Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Zaczynamy od wygranej

🥹Ponad cztery miesiące… Tyle czekaliśmy na kolejne ligowe spotkanie naszych szczypiornistów we własnej hali.

🫡Było warto ❗

▪️Mogliśmy zobaczyć pierwszy raz nasz przebudowany zespół w zmaganiach ligowych.

⛔️Nikt nie spodziewał się łatwego spotkania i faktycznie tak było. USAR Kwidzyn wyszedł bardzo zmotywowany na to spotkanie, od pierwszych minut pokazując twardą obroną, że nie pozwolą na łatwe zdobywanie bramek.

▪️My nie pozostawialiśmy dłużni i bardzo agresywną grą w obronie w połączeniu z grającym od pierwszych minut w bramce Damianem Zwierzem, tworzyliśmy sporo szans do gry w kontrataku. W takich sytuacjach genialnie odnajdował się Bartłomiej Korczak, który szybko zdobył 3 bramki. To pozwoliło odskoczyć od przeciwników na 2 trafienia.

▪️Premierowe gole dla naszego zespołu zdobyli 🎯Damian Didyk, 🎯Marcin Laskowski, 🎯Damian Woźniak, 🎯Maciej Fabianowicz i 🎯Artur Ekstowicz.

✅Po syrenie oznaczającej koniec pierwszej połowy był wynik 15:9.

▪️Nie najlepiej rozpoczęliśmy drugą część meczu. Pozwoliliśmy rywalom doskoczyć do nas na odległość 1 trafienia. Kilka nie wymuszonych błędów i szalejący w bramce gości Oliwier Chruściel dały nadzieję gościom.

▪️Ostatni kwadrans to był popis gry E.Link Gwardii Koszalin. W tym fragmencie wychodziło nam praktycznie wszystko. Nie do pokonania w bramce był Krystian Matusiak. Gra w ataku wyglądała o niebo lepiej. Na środku rozegrania dyrygowali na zmianę Wiktor Biskup i Damian Didyk, a na listę strzelców pierwszy raz w naszych barwach wpisał się Michał Niewiadomski.

▪️Wynik końcowy – 30:20.✅

👉W tym meczu brakowało nam skuteczności, ale to dopiero pierwszy mecz ligowy. Nowy zespół dopiero się dociera, a jesteśmy przekonani, że czas będzie działał tylko i wyłącznie na naszą korzyść. Z każdym meczem będziemy jeszcze lepsi!

Bramki : Didyk 7, Korczak 6, Fabianowicz 5, Ekstowicz 3, Niewiadomski 2, Woźniak 2, Laskowski 2, Biskup 2, Kowalkowski 1

😒Już na samym początku spotkania dużego pecha miał jeden z naszych liderów – Lubomir Ivanitsa. Lubo już po kilku minutach spotkania musiał opuścić parkiet kulejąc i nie pojawił się już do końca meczu.

😒Uraz przytrafił się również Arturowi Ekstowiczowi.

🤜Panowie, szybkiego powrotu do pełnej sprawności🤛❗️

🏆MVP E.Link Gwardia Koszalin : Bartłomiej Korczak, Damian Didyk

🏆MVP USAR Kwidzyn : Oliwier Chruściel

❤️Dziękujemy kibicom, że tak licznie zgromadziliście się, by dopingować nasz zespół

✊Pierwszy schodek do Mistrzostwa I ligi wykonany.

🫵Gramy dla Was o awans !