Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Podsumowanie Memoriału

🤾To było prawdziwe święto piłki ręcznej przy ulicy Fałata w Koszalinie!

E.Link CUP XV Memoriał Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka jak co roku przyniósł nam masę emocji i grania.

👉Dziewięć meczów

👉 480 minut gry

👉432 bramki

▪Nasi szczypiorniści rozpoczęli te zmagania od pojedynku z MKS Handball Czersk. Jak się okazało później był to zespół, który zajął ostatnie miejsce w tych zawodach. Bez większych problemów pokonaliśmy naszych rywali 25:12.

Tuż przed tym spotkaniem nasi zawodnicy, jak przy okazji każdego Memoriału udali się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicz na grobach naszych przyjaciół.

▪ Po uroczystym otwarciu turnieju, które zwieńczył przemową główny sponsor klubu – Prezes firmy E.Link Pan Andrzej Hondo, rozpoczęliśmy rozgrzewkę do meczu z KPR Autoinwest Żukowo. Wszystkich kibiców przepraszamy za opóźnienie, jakie miało miejsce podczas sobotnich zmagań.

▪ Gwardziści wyszli bardzo zmotywowani na to spotkanie, bardzo dobrze funkcjonowała gra zespołowa w ataku i bardzo mocna obrona. Żaden zespół nie był w stanie wyjść na chociażby kilka bramek przewagi. Gra bramka, za bramkę trwała do końcowych minut spotkania. Dopiero pod koniec nasi zawodnicy uciekli na 3 trafienia swoim rywalom. Tego dnia nie do przejścia byli nasi bramkarze, którzy kolejnymi udanymi interwencjami napędzali nasz zespół. Duża w tym zasługa naszej obrony – w tym elemencie wyglądaliśmy w tym spotkaniu bardzo solidnie.

▪ Ostatecznie wygraliśmy z grającym na co dzień w Lidze Centralnej – KPR Autoinwest Żukowo 25:22. To oznaczało, że w niedzielę zagramy w finale z Sandra SPA Pogoń Szczecin.

▪ Od pierwszych minut, lepiej w tym spotkaniu wyglądali zawodnicy ze Szczecina. Po 3 minutach gry i trzech bramkach Grzegorza Nowaka był wynik 3:0 dla gości. Szybka interwencja sztabu szkoleniowego i przerwa na żądanie uspokoiła grę w ataku koszalinian. Mimo lepszej gry, nie byliśmy w stanie odrobić strat z początku spotkania. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 9:15. Nie mogliśmy przebić się przez świetnie grającego w bramce gości Maksyma Viunyka. W ataku szalał zaś skrzydłowy – Patryk Krok. Drugą połowę spotkania rozpoczęliśmy lepiej od naszych rywali i dogoniliśmy Pogoń na dystans 3 trafień. Tylko na tyle pozwolili nam tego dnia rywale, którzy wytrzymali nasz opór, a ostatecznie wygrali 19:26. Wynik ten, dał im zwycięstwo w całym turnieju !

🫣 Przykrym momentem finału był również groźny upadek naszego rozgrywającego – Bartosza Laski. Bartosz musiał opuścić halę i udać się na prześwietlenie ręki. Uspokajamy kibiców – ręka nie jest złamana! Bartoszowi życzymy dużo zdrowia i trzymamy kciuki za szybki powrót na parkiet.

✊Lachon czekamy!

👉Komplet wyników E.Link CUP XV Memoriału Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka :

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Tytani Wejherowo 34:16

MKS Handball Czersk – KPR Autoinwest Żukowo 9:38

Sandra SPA Pogoń Szczecin – WKS Grunwald Poznań 25:18

Kospel Gwardia Koszalin – MKS Handball Czersk 25:12

Grunwald Poznań – Tytani Wejherowo 22:19

Kospel Gwardia Koszalin – KPR Autoinwest Żukowo 25:22

Tytani Wejherowo – MKS Handball Czersk 45:27

WKS Grunwald Poznań – KPR Autoinwest Żukowo 20:30

Kospel Gwardia Koszalin – Sandra SPA Pogoń Szczecin 19:26

1. Sandra SPA Pogoń Szczecin

2. Kospel Gwardia Koszalin

3. KPR Autoinwest Żukowo

4. WKS Grunwald Poznań

5. Tytani Wejherowo

6. MKS Handball Czersk

👉Najlepsi zawodnicy wybrani przez trenerów :

Patryk Krok (Sandra SPA Pogoń Szczecin)

Damian Zwierz (Kospel Gwardia Koszalin)

Jakub Bujnowski (WKS Grunwald Poznań)

Artur Sadowski (KPR Autoinwest Żukowo)

Damian Nowosad (Tytani Wejherowo)

Maksymilian Linda (MKS Handball Czersk)

👉Tradycją Memoriału są również wyróżnienia od rodziców Bartosza i Filipa. A wyróżnili oni następujących zawodników :

Jakub Bujnowski (WKS Grunwald Poznań)

Maksymilian Linda (MKS Handball Czersk)

Marcin Laskowski (Kospel Gwardia Koszalin)

Adam Biały (Sandra SPA Pogoń Szczecin)

Szymon Gajdziński (KPR Autoinwest Żukowo)

Konrad Rompa (Tytani Wejherowo)

🎙Zobaczcie co do powiedzenia po zawodach miał trener Gwardii – Piotr Stasiuk : Bardzo jestem zadowolony z turnieju, mimo przegranego finału z zespołem, który w zeszłym sezonie występował w Superlidze. Uważam to za dobrą lekcję.Na czas, w którym się znajdujemy wszystko idzie zgodnie z naszymi założeniami. Do rozpoczęcia ligi mamy jeszcze trzy tygodnie i uważam, że będziemy gotowi na każdego przeciwnika w lidze.

🤝Dziękujemy wszystkim zespołom za udział w turnieju. To był świetny weekend !