Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Pierwszy sparing za nami !

🤾Pierwszy mecz za nami !

🤝Sezon gier kontrolnych uważamy za otwarty, a otworzyliśmy go z bardzo wysokiego poziomu.

👉Do hali przy ul. Fałata przyjechała drużyna z ogromnym potencjałem i ambicjami do awansu do 3 poziomu rozgrywkowego w Niemczech. My również mamy swoje ambicje, a to mogło oznaczać świetne widowisko!

✊Głód gry i sportowych emocji czuć było już od pierwszego gwizdka. Lepiej w to spotkanie weszli goście i po 7 minutach prowadzili 3:1. Nasi zawodnicy niedawno rozpoczęli treningi z piłkami i było to widać szczególnie w pierwszej połowie, w której popełniliśmy sporo strat i oglądaliśmy dużo niecelnych rzutów.

⏸Do szatni na dziesięć minut przerwy, schodziliśmy przy wyniku 9:14 dla rywali.

🫡Nasza gra z każdą minutą wyglądała coraz lepiej, a kilka interwencji naszych bramkarzy pomogła nam zbliżyć się do ESV.

To było bardzo intensywne 60 minut, momentami można było odnieść wrażenie, że to nie był sparing, a już ligowe granie o punkty. To musi się podobać !

✅Ostatecznie przegrywamy ten mecz 20:24.

🇩🇪 ESV Lokomotive Pirna Vielen Dank für das Freundschaftsspiel. 🙂

🤾Nasi zawodnicy nie mają dużo czasu na odpoczynek, bowiem już w poniedziałek ruszamy do Żukowa. To właśnie tam rozegramy mecz towarzyski z miejscowym Autoinwest Żukowo.

Zespół z województwa Pomorskiego, występuje w Lidze Centralnej.

💬Kilka słów podsumowania od trenera Piotra Stasiuka :

Spotkanie z niemieckim zespołem uważam za bardzo pozytywne. Mocne granie gdzie można było pokazać fizyczność z obu stron. W naszym wydaniu brakowało spójności i zgrania w zespole. Jest to naturalne w tym okresie przygotowań w jakim jesteśmy. Z dnia na dzień będzie poprawa i będziemy nad tym pracować w najbliższym okresie.