Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Zmiany w składzie

W naszym zespole doszło do wielu zmian. Do naszego klubu przyszło wielu nowych zawodników. Nieuniknionym jest więc, że kilku Gwardzistów musimy pożegnać. To nigdy nie jest łatwe i przyjemne, tym bardziej, że kilku z nich występowało w naszych barwach przez wiele sezonów

Michał Derdzikowski był z nami od 2020/2021. Jeden z naszych filarów w obronie. Swoim doświadczeniem potrafił uspokoić niejedną sytuacje na boisku i w szatni. A swoimi warunkami fizycznymi siał postrach wśród obrońców rywali.

Maksim Kruchkou, występował w naszej drużyne od sezonu 2019/2020. W każdym sezonie Maks był jednym z najlepiej rzucających graczy w lidze, a nawet udało mu się zdobyć tytuł króla strzelców. Swoją efektowną grą, wyróżniał się na parkietach I ligi.

Mykola Maliarevych rozegrał pierwszy mecz w koszulce Gwardii w roku 2018. Był to jego pierwszy sezon na I ligowych parkietach. Po bardzo udanych dla niego rozgrywkach, przeniósł się na rok do drużyny Energa MKS Kalisz. Po tej rozłące znów założył koszulkę Gwardii Koszalin i nieprzerwanie reprezentował nasze barwy, aż do tego sezonu. Kolya był drugim strzelcem naszej drużyny w tych rozgrywkach.

Piotr Dzido przyszedł do naszego zespołu przed rozpoczęciem sezonu. Piotr szybko pokazał, że ma charakter lidera, co zauważyli również inni, wybierając go na kapitana drużyny. Miał bardzo udany początek sezonu, gdzie jako pierwszoplanowy gracz, zdobył dużo bramek. W drugiej części sezonu występował w roli ”jokera”. W trudnych momentach potrafił wziąć ciężar gry na siebie.

Paweł Dzierżawski był związany z naszym klubem najdłużej z tej listy zawodników. Swój debiut w Koszalinie miał w roku 2017. Paweł niejednokrotnie udowodnił, że jest świetnym zawodnikiem i jednym z najlepszych obrońców. W zeszłym sezonie leczył bardzo długo uraz kolana. Wystąpił tylko w kilku spotkaniach ligowych. Życzymy Pawłowi dużo zdrowia!

Michał Łapucha to najmłodszy gracz w naszej rotacji w poprzednim sezonie. Był to drugi rok gry Michała w Gwardii. Mimo młodego wieku, potrafił pokazać się z dobrej strony i rywalizować z o wiele starszymi przeciwnikami na parkietach I ligowych.

Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za reprezentowanie naszego klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

PS. Do naszej drużyny dołączy jeszcze jeden zawodnik. Szczegóły poznacie już wkrótce. Możemy zdradzić, że chodzi o pozycje lewego skrzydłowego :)!