Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Kolejny transfer z Superligowej drużyny!

Bomba Transferowa !

To już kolejny gracz, który przechodzi do Kospel Gwardii Koszalin bezpośrednio z Superligowej drużyny!

Maciej Fabianowicz zadebiutował w Superlidze w barwach Gwardii Opole w sezonie 2019/2020. Mimo młodego wieku (wtedy 19lat) radził sobie bardzo dobrze! W debiutanckim sezonie rzucił 10 bramek.

Rok później było jeszcze lepiej, w sezonie 2020/2021, zanotował 25 trafień. A najlepszy mecz rozegrał przeciwko Grupa Azoty Unia Tarnów, której rzucił 7 bramek.

Rozgrywki 2021/2022 były podobne do poprzednich. Maciej rzucił w nich 22 bramki.

Obecny sezon był dla Gwardii Opole dosyć nerwowy. Do ostatnich kolejek byli zagrożeni grą w barażach o utrzymanie w Superlidze. Jak się okazało wyszli z tego obronną ręką, a nasz nowy zawodnik pomógł, rzucając w tych rozgrywkach 14 bramek na fantastycznej skuteczności 74%.

Maciej Fabianowicz to bardzo szybki i skuteczny skrzydłowy, który swoją dynamiką będzie się wyróżniał z całej lidze.

Wzrost : 180cm

Waga : 74kg

Wiek : 23

Pozycja : Skrzydłowy

Maciej Fabianowicz : Jestem szczęśliwy z okazji dołączenia do zespołu Gwardii Koszalin. Rozmowy przebiegły bardzo sprawnie, a klub wykazał się dużą determinacją, z czego jestem bardzo zadowolony. Będzie to dla mnie nowe doświadczenie i mam nadzieje, że razem uda nam się awansować do Ligi Centralnej. Nie mogę doczekać się spotkania z drużyną. Mam nadzieję, że będę dużym wsparciem dla Gwardii.