Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Gwardia wygrywa ostatni domowy mecz

Zwycięstwo na pożegnanie

Kospel Gwardia Koszalin wygrywa w ostatnim domowym spotkaniu tego sezonu. Zwycięstwo nie przyszło, jednak bez walki. Byliśmy murowanym faworytem w tym pojedynku. Sparta Oborniki przyjechała do Koszalina bez kilku kluczowych zawodników, którzy mają problemy z kontuzjami. Można odnieść wrażenie, że to uśpiło czujność naszych szczypiornistów.

Początek meczu nie zapowiadał, aby gwardziści mogli mieć jakiekolwiek problemy. Szybkie prowadzenie 6:1 po 10 minutach gry tylko to potwierdzało. W Pierwszej połowie między słupkami koszalinian bronił Krystian Matusiak, a w ataku wyróżnił się Bartłomiej Korczak, który tylko w 30 minut zdobył aż 7 bramek. Na 10 minutową przerwę, schodziliśmy przy wyniku 20:14.

Bardzo zmotywowani wyszli szczypiorniści Sparty na drugą odsłonę tego spotkania. Kilka dobrych interwencji zaliczył Jakub Spychała, a jego dobrą postawę wykorzystali koledzy w ataku. W 39 minucie zrobił się wynik 21:20.

Był to ostatni zryw gości tego dnia. Od tego momentu pozwoliliśmy im rzucić jedynie 6 bramek, a sami zdobiliśmy ich 17! W tym fragmencie gry najwięcej bramek rzucili Dawid Szcześniak i Jakub Radosz, a w bramce nie do przejścia był Damian Zwierz.

Końcowa syrena, która wybrzmiała po upływie 60 minut, oznaczała zakończenie naszej przygody w sezonie 2022/2023 przy ulicy Fałata w Koszalinie.

Przed nami jeszcze dwa mecze wyjazdowe :

→ vs PGE KPR Gryfino 6.05

→ vs Tytani Wejherowo 20.05

W imieniu całego zarządu Kospel Gwardii Koszalin, sztabu szkoleniowego i zawodników, pragniemy podziękować – Wam, kibicom, za doping i frekwencję w całym sezonie 22/23. Byliście najliczniejszą publiką, wśród wszystkich pierwszoligowych drużyn – a jest ich aż 47. Ogromne brawa dla Was.