Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Ostatni taniec przy Fałata

Mimo, że do końca sezonu jeszcze 3 kolejki, będzie to ostatni mecz Kospel Gwardii Koszalin przed własną publicznością. Ostatni mecz sezonu – który jest dla nas udany. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, póki co trzeba skupić się na tym co czeka nas w sobotę!

Do hali ”Gwardii” w Koszalinie, przyjedzie drużyna Sparta Oborniki. Ekipa Sparty, nie radzi sobie w tym sezonie najlepiej. Aktualnie zajmuje przedostatnią 9 pozycję w ligowej tabeli. Tylko 4 wygrane w 16 kolejkach, przełożyły się na 12 punktowy dorobek.

Pierwszy mecz pomiędzy naszymi drużynami, zakończył się naszym zwycięstwem (34:30). Wynik może być lekko mylący, bowiem mecz był wyrównany do niemal końcowej syreny. A Oborniki postawiły nam trudne warunki. W drużynie sobotnich gości, na wyróżnienie zasługuje ich lider pod względem rzuconych bramek – Hubert Narożny. Zawodnik ten rzucił do tej pory 107 bramek w 14 meczach i zajmuję 6 pozycję w klasyfikacji strzelców.

A więc zapowiada się ciekawy pojedynek strzelecki, pomiędzy Hubertem, a naszą strzelbą Maksimem. Maksim po 14 rozegranych spotkaniach, uzbierał 100 bramek.

Budujemy kolejny rekord meczów bez ligowej porażki w naszej ”Twierdzy”. Będzie to pierwszy rywal, który stanie na naszej drodze. Poprzednia seria, trwała aż 16 miesięcy. W tym okresie wygraliśmy 15 spotkań z rzędu.

Ten mecz to nie tylko walka o kolejne zwycięstwo i komplet punktów. To także okazja by podziękować Wam kibicom za cudowny doping, który towarzyszył nam przez cały sezon. Dawaliście z siebie wszystko, podobnie jak my. Tak dobrego sezonu w wykonaniu naszych zawodników, kibice nie oglądali już dawno. Spotkajmy się ostatni raz w sezonie 22/23 na trybunach hali ”Gwardii”.