Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Bezproblemowe zwycięstwo na wyjeździe. Passa wygranych trwa.

Podczas 15. kolejki I Ligi Mężczyzn Grupy A, koszalińska Gwardia rozegrała mecz wyjazdowy w Kwidzynie. Tam zmierzyli się z miejscowym USAR Kwidzyn.

Już sam początek spotkania zwiastował, że koszalinianie w dalszym ciągu podtrzymają zwycięska passę. Wysokie tempo gry skłoniło gospodarzy do słabej dyspozycji w obronie i już po 10. minutach gry Gwardii udało się wyjść na 5-bramkowe prowadzenie. Kwidzynianom w pierwszej połowie udało się trafić tylko 10 razy, z drugiej strony Gwardziści schodzili na przerwę z 18. bramkami.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, w dalszym ciągu to podopieczni Piotr Stasiuka dominowali w każdym aspekcie na parkiecie. W 57. minucie gry przewaga sięgała aż 17 bramek. Spory wpływ mieli na to koszalińscy bramkarze – Krystian Matusiak i Damian Zwierz, to oni bronili ze skutecznością 50%. Spotkanie zakończyło się wynikiem 22:37.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gospodarzy był Nikodem Rozwadowski z 9 celnymi rzutami. Dla Gwardii 8 celnych trafień zaliczył Maksim Kruchkou.

USAR Kwidzyn – Kospel Gwardia Koszalin 22:37 (10:18)

USAR Kwidzyn
Kiepulski, Wysocki – Czyrson 1, Szwed, Werra, Łoziński 1, Ludwiczak 2, Gryń, Latopolski 1, Wróblewski 2, Orzłowski 1, Czynszak 2, Rozwadowski 9, Adamczak 3, Raczkowski, Ciss.
 
Kospel Gwardia Koszalin
Zwierz, Matusiak, Rycharski – Szcześniak 2, Korczak 4, Stalka 1, Radosz 4, Słodkowski 3, Laska 3, Maliarevych 3, Kowalkowski 2, Kruchkou 8, Derdzikowski 2, Biskup 3, Dzido 2.