Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Kospel Gwardia Koszalin wraca do walki o ligowe punkty

Startuje druga część sezonu w I lidze piłkarzy ręcznych. W sobotę Kospel Gwardia Koszalin zakończy pierwszą rundę rozgrywek meczem u siebie z Tytanami Wejherowo.

W pierwszoligowych rozgrywkach kończy się blisko dwumiesięczna przerwa. Przed zespołami 11. kolejka, ostatnia w pierwszej rundzie sezonu 2022/23. Rewanże rozpoczną się już za tydzień.

W sobotę Kospel Gwardia podejmie Tytanów Wejherowo (godz. 15.00, hala ZOS Gwardia). W rozegranych dotąd meczach koszalinianie odnieśli siedem zwycięstw i doznali wyjazdowej porażki z liderującym Sokołem Kościerzyna (25:31). Przed meczem Gwardia traci do lidera 4 punkty, przy jednym meczu więcej do rozegrania. Sokół spotkanie z 11. serii rozegrał bowiem awansem, w minioną środę. U siebie pokonał – nie bez problemów – nisko notowany MKS Grudziądz 33:31 (15:18).

Chcąc utrzymać kontakt z liderem, Gwardia nie może pozwolić sobie na stratę punktów. Tytani to zespół zamykający górną część tabeli. W ośmiu meczach zdobyli 18 pkt. W środę rozegrali zaległe spotkanie z 10. kolejki, pokonując u siebie SMS ZPRP Kwidzyn 30:29 (11:13). Nie przeszkodził im brak kontuzjowanych Marcina Wickiego i Mikołaja Sałaty. Po kilkumiesięcznej przerwie wrócił Radosław Sałata i był najskuteczniejszy na boisku (9 goli). Dobre zawody rozegrał też bramkarz Damian Nowosad.