Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Komplet punktów koszalińskich szczypiornistów. „Kluczem do zwycięstwa zmiana obrony”

W rozgrywanym awansem meczu 10. kolejki Grupy A I ligi piłkarze ręczni Kospelu Gwardii Koszalin pokonali na wyjeździe KS Szczypiorniak Olsztyn 31:25. Było to szóste zwycięstwo podopiecznych Piotra Stasiuka w tym sezonie.

– W pierwszej połowie zostaliśmy myślami jeszcze w autokarze. Koncentracja nie była naszą mocną stroną. Traciliśmy piłki w obronie. Nie byliśmy skuteczni –
powiedział trener Piotr Stasiuk.

Olsztynianie wykorzystali ten przestój Gwardzistów i w 18. minucie odskoczyli na cztery bramki (7:11). Koszaliński szkoleniowiec wraz z asystentem Waldemarem Szymańskim zdecydował się zmienić obronę. – Cieszy postawa bramkarza Damiana Zwierza. To właśnie on dał impuls naszym zawodnikom, że jesteśmy w stanie odrobić straty – przyznał trener Gwardii.

Niwelowanie strat szło koszalinianom jednak mozolnie. Dopiero w 26. minucie, kiedy to Jakub Radosz wykorzystał rzut karny, udało się złapać kontakt z rywalem. Gwardia przegrywała tylko 12:13, a po 30 minutach 13:14.

Po zmianie stron obraz gry zmienił się diametralnie. W ciągu ośmiu minut podopieczni Piotra Stasiuka rzucili aż osiem goli, nie tracąc przy tym żadnego. Co warte odnotowania, bramkę zdobył też golkiper drużyny z Koszalina Damian Zwierz (38 min. – 21:14). Gwardziści od tego momentu kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, utrzymali bezpieczną przewagę i odnieśli szóste zwycięstw w sezonie, pokonując Szczypiorniaka Olsztyn 31:25.

– Druga połowa była w naszym wykonaniu taka, jaką chcielibyśmy oglądać. Porozmawialiśmy w szatni. Wyszliśmy skoncentrowani i nastawieni na pewne zwycięstwo. Cieszymy się z wywalczonego kompletu punktów i czekamy na starcie w tym roku z KPR-em Gryfino – podkreślił koszaliński szkoleniowiec.

KS Szczypiorniak Olsztyn – Kospel Gwardia Koszalin 25:31 (14:13)

Szczypiorniak: Jurewicz 4, Kulas, Ziejewski, Lewandowski 2, Konarzewski, Domagalski 3, Bądzelewski 4, Mosiewicz, Ptak, Strączek 4, Pikura, Leszczyński 1, Topa, Jezierski, Fabisiak 6, Sypniewski 1.

Gwardia: Matusiak, Rycharski, Zwierz 3, Szcześniak, Korczak 3, Stalka 6, Radosz 2, Słodkowski, Laska, Maliarevych 6, Kowalkowski 1, Kruchkou 5, Łapucha, Derdzikowski, Biskup 5, Dzido.