Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Pożegnanie Kospel Gwardii Koszalin z Pucharem Polski

Kospel Gwardia Koszalin prowadziła niemal przez całe spotkanie z SPR Autoinwest Żukowo, a jednak to rywale zagrają w kolejnej rundzie Pucharu Polski w piłce ręcznej.

Rozegrany w środę wieczorem w koszalińskiej hali ZOS Gwardia mecz rund eliminacyjnej Pucharu Polski od początku przebiegał pod dyktando podopiecznych trenera Piotra Stasiuka. Grający szczebel wyżej – w Lidze Centralnej – goście przegrywali po 10. minutach aż 3:9. Różnica 4-6 goli na korzyść gospodarzy utrzymywała się do 25. minuty. Dopiero w końcówce pierwszej połowy przyjezdni zdołali dojść na dwa trafienia.

Drugie 30. minut gospodarze rozpoczęli od serii trzech trafień i odskoczyli od rywala na 5 goli. Gwardia kontrolowała wynik do 52. minuty, utrzymując różnicę 3-5 trafień. W 54. minucie goście doszli na jedną bramkę (29:28). Wynik poprawił jeszcze Kola Maliarewicz, ale końcówka należała do szczypiornistów z Żukowa. W 57. minucie doprowadzili do remisu, a w 58. zwycięskiego gola zdobył Grzegorz Dorsz. Dodajmy, że było to jedyne prowadzenie zespołu z Żukowa w całym meczu!

Całe spotkanie przebiegało pod znakiem zaciętej walki i sporej ilości błędów z obydwu stron. Sędziowie często odsyłali zawodników na ławkę kar. Już w pierwszej połowie czerwone kartki obejrzeli Krzysztof Jagielski (Autoinwest) i Jakub Radosz (Gwardia). Po zmianie stron było jeszcze jedno wykluczenie w Gwardii, rozgrywającego Jakuba Słodkowskiego. W dodatku po zmianie stron kontuzji doznał inny rozgrywający, Bartosz Laska, co w końcówce meczu mocno ograniczyło pole manewru trenerowi Stasiukowi.

Po meczu szkoleniowiec Gwardii miał zastrzeżenia do zbyt indywidualnej gry swoich podopiecznych w decydujących momentach spotkania. Z kolei szkoleniowiec gości, Mariusz Czaja, zwracał uwagę na dużą ilość błędów z obydwu stron.

Najlepszym zawodnikiem w zespole Gwardii został uznany bramkarz Krystian Matusiak. Wieloma udanymi interwencjami solidnie zapracował na to wyróżnienie.

Kospel Gwardia Koszalin – KPR Autoinwest Żukowo 30:31 (17:15)
Gwardia: Zwierz, Matusiak – Szcześniak 1, Korczak 6, Stalka, Radosz 2, Słodkowski, Laska 1, Maliarewicz 5, Kowalkowski, Kruczkow 5, Łapucha 1, Derdzikowski, Biskup 4, Dzido 5.
Autoinwest: Żurawski, Witkowski – Brzozowiec, Peret 1, Ponto 1, Dorsz 8, Sadowski 5, Sparzak 2, Saraczyn 4, Ściesiński 1, Porębski, Jagielski, Scharmach, Gajdziński 1, Dobrakowski, Benkowski 8.