Gwardia Koszalin Klub Piłki Ręcznej

Powstała Akademia Piłki Ręcznej Gwardii Koszalin. Przyjdź na trening, sprawdź się

Pierwszy trening dla chłopców z trzecich i czwartych klas szkoły podstawowej odbędzie się we wtorek 15 listopada o 16.30. Zajęcia prowadzić będą trenerzy Piotr Stasiuk i Waldemar Szymański oraz zawodnicy seniorskiej drużyny.

Prezes klubu Tomasz Nowe powiedział, że docelowo szkolenie będzie obejmować chłopców z wszystkich klas szkół podstawowych z naszego regionu: – Myślimy już o założeniu kolejnych oddziałów akademii. Jesteśmy po wstępnych rozmowach w Białym Borze, Świdwinie czy Bierzwnicy. Chcemy, aby powstała sieć szkolenia dzieci i młodzieży, aby w przyszłości talenty zasiliły seniorską drużynę Gwardii Koszalin, a być może trafiły nawet do reprezentacji. Należy jednak podkreślić, że ta sieć nie powstanie w ciągu pół roku, to jest projekt długofalowy.

– Akademia Piłki Ręcznej Gwardii Koszalin jest skierowana przede wszystkim do dzieci, które chcą aktywnie spędzać czas z piłką ręczną oraz poprawić swoją sprawność fizyczną – powiedział trener Waldemar Szymański.

– Szkolenie oparte będzie na najnowszych metodach szkoleniowych wdrażanych we Francji, a konkretnie na akademiach mini handballu. Przez 30 lat pracowałem i uczestniczyłem przy tych projektach, a teraz chciałbym je wprowadzić na koszaliński grunt – dodał.

Priorytetem dla członków Akademii ma być szkolenie, a nie nastawienie na wynik, na wygrywanie meczów.

– Planujemy wyszkolić jak największą liczbę zawodników, którzy będą mieli szansę gry w pierwszym zespole – zaznaczył Szymański.

– Chcemy stworzyć coś nowego, innowacyjnego, rozpisanego na lata – mówił z kolei Piotr Stasiuk, trener pierwszej drużyny występującej na szczeblu I ligi.

– W prowadzeniu zajęć pomagać będą też sami zawodnicy, by piłkę ręczną promować i ją w mieście rozwijać – podkreślił.

Pierwsze zajęcia – na początek dla chłopców z roczników 2012 i 2013 – odbędą się we wtorek 15 listopada o godz. 16.30 w hali Gwardii przy ul. Fałata 34 w Koszalinie. Zajęcia poprowadzą trenerzy Piotr Stasiuk oraz Waldemar Szymański. Więcej informacji pod numerem telefonu: 538-157-134.

– Do tej pory, przez ostatnie kilkanaście lat, szkoliliśmy naszych wychowanków głównie poprzez prowadzenie klas sportowych w koszalińskich szkołach podstawowych – powiedział Tomasz Nowe, prezes Gwardii.

– I to się sprawdza. Nawet teraz, w naszym pierwszym zespole seniorów, gra czterech wychowanków. Chcąc się jednak rozwijać i widząc ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży piłką ręczną w Koszalinie, postanowiliśmy utworzyć Akademię, w której będą mogły trenować wszystkie dzieci, bez względu na to, czy chodzą do klasy sportowej, czy nie. Zapraszamy też młodych pasjonatów sportu z ościennych miejscowości – dodał.

Koszty? Na razie nie wiadomo. Po spotkaniu organizacyjnym z rodzicami i opiekunami nastąpi ocena zainteresowania.

– Ale składkę członkowską chcemy mieć na podobnym poziomie, jak w przypadku innych sportów w mieście – podsumował Tomasz Nowe.

 
pełny artykuł: